Klademe důraz na ekologii, využití odpadových materiálů a také renovaci a upcyklaci starých produktů. 

Studium

Alena Sobotková studuje doktorské studium oboru Procesy tvorby nábytku se zaměřením na design na Mendelově univerzitě v Brně. Díky tomu má zkušenost s výukou 3d tisku, grafiky a designu nábytku a interiérů na Mendelově univerzitě což přispívá k neustálému učení nových věcí. Dále pracovala na eco-design projektu a vývoji nového materiálu na FH Salzburg i na MENDELU. Poznatky z výzkumu používá při navrhování svých autentických produktů. 

Zahraniční zkušenosti

Designérka, která má také zkušenosti z několika zahraničních pobytů - studium v Portugalsku, Finsku (zde návrh a výroba lavičky BOW bench a stolku BOW baby, která byla následně vystavena v rámci veletrhu Habitare v Helsinkách a následně zmíněna v časopise Wallpaper*). Dále pak pracovala jeden rok na Louisiana State University v USA a získala grant v rámci projektu AKTION na FH Salzburg v Rakousku. 

​Ekologie

Ekologie a udržitelnosti je jedním ze základních kritérií, kterými by se měl designér zabývat. Klademe důraz na využití odpadových materiálů a upcyklaci starých produktů a jejich přetvoření k dalšímu používání. Používáme papír nebo další recyklované materiály na výrobu nábytku v kombinaci s tradičními materiály.

           DESIGNER                                                   SPOLUPRACUJEME

Ing. Alena Sobotková

Interiérová designérka, grafička

Absolventka oboru Designu nábytku na Mendelově univerzitě v Brně (2017)

Studentka PhD

Lektorka designu interiérů, 3D tisku na MENDELU

Ing. Radek Pokora

Projektant

Absolvent oboru Stavby na bázi dřeva na Mendelově univerzitě v Brně (2016) 

Projekce a realizace dřevostaveb